Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

  1. Skuteczne praca kryminalnych – zatrzymanie sześciu osób i zabezpieczone narkotyki o wartości kilkuset tysięcy złotych

    Międzyrzeccy kryminalni dzięki skutecznej pracy operacyjnej dotyczącej walki z przestępczością narkotykową, zatrzymali sześć osób podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich wprowadzanie do obrotu. Działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu po raz kolejny potwierdziły ich profesjonalizm i determinację w walce z przestępczością, przynosząc wymierne efekty dla bezpieczeństwa.

  2. Lubuscy policjanci ruchu drogowego walczyli o prymat najlepszego

    Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze rywalizowali o tytuł najlepszego. W turnieju wzięło udział 14 funkcjonariuszy drogówki z komend miejskich i powiatowych. Po zaciekłej walce wyłoniono zwycięzcę. Został nim sierżant sztabowy Adrian Inglot z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, który będzie reprezentował garnizon lubuski na szczeblu centralnym.

  3. Pilotaż na wagę zdrowia. Policjanci pomogli przetransportować 3-latka do szpitala, a jego tata podziękował za ogrom empatii

    Młodszy aspirant Emil Jagła oraz sierżant sztabowy Łukasz Sienkiewicz otrzymali list z podziękowaniami za ich postawę, a przede wszystkim empatię. Kilka dni wcześniej, jego autor podjechał do policjantów, prosząc o pomoc w transporcie syna do szpitala. Sytuacja była niezwykle poważna. 3-latek miał bardzo wysoką gorączkę, tracił przytomność. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. W niespełna 3 minuty dojechali na odział ratunkowy, gdzie chłopiec w porę trafił pod opiekę lekarzy.

  4. Ogromne siły i środki przełożyły się na odnalezienie zaginionego mężczyzny

    50 policjantów i 20 strażaków, specjalistyczny sprzęt, drony to tylko niektóre zasoby, które były skierowane do nocnych poszukiwań zaginionego 67-latka. Wszystko działo się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mężczyzna dzięki intensywnym poszukiwaniom w terenie i istotnym ustaleniom policjantów kryminalnych dotarli do zaginionego, który znajdował się w rejonie nasypu torowiska w Rzepinie.

  5. Pożar lasu, to duże zagrożenie. Stosujmy się do przepisów, aby nie doszło do tragedii

    W lasach mimo ostatnich opadów jest sucho i może być niebezpiecznie. Dlatego przypominamy, aby stosować się do przepisów i nie bagatelizować zakazu wstępu do lasu, jeżeli taki występuje. Pamiętajmy również, że za nieprzestrzeganie przepisów z tym związanych grożą konsekwencje. Czasem wystarczy zastosować się do prostych zaleceń, aby nie doszło do pożaru.

  6. Siła jest kobietą - krośnieńska policjantka na podium Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

    Dzielnicowa krośnieńskiej komendy - aspirant sztabowy Paulina Weryk kolejny raz udowodniła, że trudności są po to by je pokonywać. Zgłaszając swój udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW postanowiła zmierzyć się z dyscypliną, która nie dała jej w pełni satysfakcji podczas poprzednich zawodów w trójboju. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wytrwałości pobiła swój życiowy rekord wyciskając 55 kilogramów, co pozwoliło jej trzykrotnie stanąć na podium oraz zdobyć jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Ruch drogowy

  1. Kierujący mając ponad 2 promile wypadł z drogi i wywrócił ciężarówkę – 53-latka czekają poważne konsekwencje

    Podróżujących trasą K29 przed niebezpieczeństwem uratował „cud”. Za kierownicą jadącego tym odcinkiem drogi samochodu ciężarowego z naczepą siedział kompletnie pijany 53-latek. W pewnym momencie mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, stoczył się z drogi i wywrócił zestaw ciężarowy. 53-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

  2. Rywalizacja w Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod okiem lubuskich policjantów

    Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o miano najlepszego w Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Nowym Kramsku. Zmaganiom młodzieży przyglądali się doświadczeni policjanci lubuskiej drogówki. Po wymagających konkurencjach wyłoniono zwycięzcę, który będzie reprezentował województwo na szczeblu ogólnopolskim.

  3. 112 km/h przez miejscowość - niebezpieczna jazda przerwana przez policjantów

    Zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat i punkty karne, to konsekwencje przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Jak uciążliwa jest to kara, przekonał się o tym kierujący volkswagenem, który jechał o 62 km/h szybciej niż powinien. Pamiętaj, że dociskając pedał gazu zagrażasz sobie, pasażerom podróżującym z tobą oraz innym uczestnikom ruchu, którzy w tym czasie znajdują się na drodze.

  4. Kierowała samochodem bez sprawnego oświetlenia. Policjanci pomogli kobiecie wymienić żarówkę

    W myśl zasady „Pomagamy i Chronimy”, która przyświeca wszystkim policjantom, funkcjonariusze żarskiego ruchu drogowego bez zastanowienia wymienili żarówkę w pojeździe kierującej, kiedy ta poprosiła ich o pomoc. Pamiętajcie, że służymy Wan pomocą w tych większych jak i mniejszych sprawach!

  5. Kompletnie pijana kierująca zatrzymana przez policjantów. Miała w organizmie 4 promile alkoholu

    Policjanci ze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kompletnie pijanej kobiety, która siedziała za kierownicą osobowego audi. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialna 32-latka miała w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Kobieta nie powinna wsiadać za kierownicę również dlatego, że nie posiadała uprawnień do kierowania, a auto nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Polecane strony

Powrót na górę strony