Aktualności

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili samochód w, którym licznik wskazywał ponad 150 tys. km mniej niż przed rokiem

Data publikacji 16.01.2020

Znacznie różnił się zapis licznika volkswagena multivana skontrolowanego przez funkcjonariuszy żarskiego ruchu drogowego. Drogomierz wskazywał o ponad 150 tys. km mniej niż podczas przeglądu wykonanego rok wcześniej.

 

   Policjanci podczas każdej kontroli drogowej zgodnie z nowymi przepisami spisują aktualny stan licznika i sprawdzają go z zapisem wprowadzonym przez diagnostę podczas ostatniego przeglądu technicznego w systemie.

Znacznie różnił się zapis licznika volkswagena multivana skontrolowanego przez funckjonariuszy żarskiego ruchu drogowego w środę (15 stycznia ) wieczorem na drodze K-18. Policjanci nabrali podejrzeń, kiedy spisali stan drogomierza, a następnie porównali go z danymi w systemie. Aktualny stan był niższy o ponad 150 tys. km, niż ten odnotowany rok temu, podczas przeglądu technicznego przeprowadzonego w styczniu 2019 r.  W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach w ramach postępowania będą wyjaśniali, jak doszło do powstałej różnicy i kto jest za nią odpowiedzialny.

  Znowelizowane przepisy kodeksu karnego stanowią, że ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, jak i osoba, która zleca wykonanie takiej usługi.