Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak zostać policjantem i na czym polega służba w naszej formacji, dowiedzieli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie

Żarską komendę odwiedzili uczniowie 7 i 8 klasy ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie. Młodzież zwiedziła budynek jednostki oraz dowiedziała się na czym polega służba w poszczególnych wydziałach oraz co zrobić, żeby zostać policjantem.

W poniedziałkowy (04.02.) poranek Komendę Powiatową Policji w Żarach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniowie. Młodzi ludzie przyjrzeli się pracy na stanowisku dyżurnego. Dowiedzieli się, w jaki sposób należy zgłaszać interwencję i jakie informacje są niezbędne, aby policjanci mogli szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Odwiedzający zobaczyli, jak wygląda pokój przejściowy dla osób zatrzymanych . Bardzo chętnie zapoznali się także z wyposażeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy podczas służby. Duże zainteresowanie wzbudzały kajdanki, urządzenie do badania stanu trzeźwości, wykrywacz metalu wykorzystywany przy sprawdzaniu osób zatrzymanych oraz alkogogle.

Wizyta młodych ludzi była również okazją do rozmów o bezpieczeństwie, m.in. o odblaskach, które odgrywają w tym zakresie bardzo ważną rolę, odpowiedzialności prawnej nieletnich, także podczas korzystania z internetu. Młodzież dowiedziała się także co należy zrobić, aby wstąpić w szeregi Policji, jak wygląda proces rekrutacji i z jakich etapów się składa. Na czym polega praca w każdym z wydziałów, jakie jest wynagrodzenie młodego policjanta po kursie podstawowym oraz jakie dodatkowe profity można uzyskać w formacji.