Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmetarzy na terenie powiatu żarskiego - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmetarzy na terenie powiatu żarskiego

Data publikacji 31.10.2018

W związku z listopadowym świętem organizacja ruchu w rejonie cmentarzy będzie zmieniona. Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg i stosujmy się do niego. Pamiętajmy również o bezwzględnym stosowaniu się do poleceń policjanta kierującego ruchem.

   Ogólnopolskie działania pn. ,,ZNICZ 2018” potrwają do 4 listopada. W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów i pieszym nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz przyjezdnych będą czuwali policjanci z żarskiej komendy. W rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego, których celem jest ograniczenie utrudnień i poprawa jego płynności.
 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W POWIECIE ŻARSKIM

  • Cmentarz przy ul. Szpitalnej w Żarach:

   Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul.Słowackiego oraz ul. Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego oraz Słowiczą.

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ul. Żagańskiej.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów zwracamy się z apelem o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ul. Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, tj. na ul. Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” ( na nowym parkingu w rogu cmentarza).

  • Cmentarz w dzielnicy Kunice:

   Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

  • Cmentarz w Lubsku:

    Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od dnia 31.10.2018 r.

- ul. Pokoju na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Jodłowej będzie wyłączona z ruchu,

- ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Poznańską do ul. Warszawskiej będzie jednokierunkowa,

- ul. Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej,

-ul. Krótka wyłączona z ruchu,

-główny parking będzie znajdował się przy ul. Szpitalnej

-wyjazd z cmentarza ul. Szpitalną będzie możliwy tylko ul. Warszawską w kierunku obwodnicy miejskiej.

  • Cmentarz w Łęknicy:

         Ulica Kościuszki jest zablokowana na odcinku od ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Wolności- z uwagi na prace remontowe.

Zadbajmy o bezpieczeństwo:

-wybierając się na cmentarz zabierzmy ze sobą tylko niezbędną ilość pieniędzy,
- podczas porządkowania grobów, telefony oraz torebki trzymajmy przez cały czas przy sobie, nie pozostawiajmy ich na ławce czy płycie nagrobków,
-samochody parkujmy w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym , jak również nie utrudniały parkowania innym kierowcom,
-pamiętajmy, aby w pojazdach nie pozostawiać żadnych cennych przedmiotów typu torebki, nawigacje i telefony, gdyż mogą one stać się przedmiotem kradzieży,
-jeżeli mieszkamy w pobliżu cmentarzy, jeśli to możliwe wybierzmy się tam na pieszo lub komunikacją miejską.

   Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć nasze mieszkanie przed kradzieżą: sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, w przypadku, kiedy wyjeżdżamy na kilka dni poprośmy sąsiada żeby zwrócił uwagę na to, kto pojawia się w rejonie naszej posesji.

 

   Z uwagi na to, iż szybko robi się szaro i ciemno przypominają również o noszeniu odblasków przez pieszych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, a w szczególności w małych miejscowościach, gdzie cmentarze usytuowane są często w małej odległości od drogi.