Policjanci kolejny raz zabezpieczyli trefną odzież - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kolejny raz zabezpieczyli trefną odzież

Data publikacji 08.10.2018

Policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży na, której bezprawnie umieszczone było logo znanych firm. Towar do sprzedaży na bazarze w Łęknicy oferował 19-letni mężczyzna. Za przestępstwo gospodarcze może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

W piątek (5 października ) na bazarze w Łęknicy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli odzieży na, której umieszczone były bezprawnie loga znanych światowych marek. Towar do sprzedaży oferował 19-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 sztuk kurtek, bluz, butów i koszulek. Wartość oryginalnych odpowiedników wymienionych rzeczy to ponad 50 tys. złotych. Trefna odzież, została wycofana z obrotu i nie trafi już na rynek. To kolejna akcja żarskich policjantów zakończona sukcesem w tak krótkim czasie. Dwa dni wcześniej na tym samym bazarze w wyniku realizacji przeprowadzonej przez żarskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp., zabezpieczono blisko 400 sztuk podrabianej odzieży oraz ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy. Łączna wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to ponad 700 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.