Żarscy policjanci kolejny raz zabezpieczyli podrabianą odzież - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Żarscy policjanci kolejny raz zabezpieczyli podrabianą odzież

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli odzież na, której bezprawnie umieszczone było logo znanych firm. Towar do sprzedaży na bazarze w Łęknicy oferowali 20 i 32-letni mężczyźni. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Eliminowanie niezgodnych z prawem procederów to jeden z priorytetów żarskich stróżów prawa. W środę (09 maja) na bazarze w Łęknicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli odzieży na, której umieszczone były bezprawnie loga znanych marek. Towar do sprzedaży oferowali 20-letni oraz 32-letni mieszkańcy żarskiego powiatu. Policjanci zabezpieczyli trefną odzież, została wycofana z obrotu i nie trafi już na rynek.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.