Żarscy policjanci kolejny raz zabezpieczyli podrabianą odzież - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Żarscy policjanci kolejny raz zabezpieczyli podrabianą odzież

Data publikacji 11.10.2017

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli bluzy, kurtki i koszulki na, których bezprawnie umieszczone było logo znanych firm. Towar do sprzedaży na bazarze w Łęknicy oferował 21-letni mieszkaniec powiatu. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach przeprowadzają liczne realizacje, których celem jest eliminowanie niezgodnych z prawem procederów. We wtorek (10 października) na bazarze w Łęknicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 200 sztuk odzieży na, której umieszczone były bezprawnie loga znanych marek. Towar do sprzedaży oferował 21-letni mieszkaniec żarskiego powiatu. Mężczyzna sprzedawał kurtki, bluzy i koszulki na dwóch stoiskach po bardzo niskich cenach. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli trefną odzież, została wycofana z obrotu i nie trafi już na rynek. Wartość oryginalnych odpowiedników tych rzeczy to łącznie ponad 40 tys. złotych. 21-latek został ukarany mandatem za brak zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Za przestępstwo gospodarcze tego typu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To nie pierwsza w tym roku realizacja żarskich stróżów prawa. Policjanci podrabianą odzież zabezpieczyli także we wrześniu br.

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/22331,Odziez-z-zastrzezonymi-znakami-towarowymi-zabezpieczyli-zarscy-policjanci.html

W maju br. roku było to blisko 300 sztuk, w kwietniu ponad 200.

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/21124,Blisko-300-sztuk-podrabianej-odziezy-zabezpieczyli-zarscy-policjanci.html

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/20641,Ponad-200-sztuk-podrabianej-odziezy-zabezpieczyli-zarscy-policjanci.html.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.