Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli żarscy policjanci - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli żarscy policjanci

Na bazarze w przygranicznej Łęknicy, 19-letni mężczyzna wprowadzał do obrotu odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Trefne bluzy i kurtki zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek (08 września) w Łęknicy na jednym z największych bazarów w powiecie żarskim, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili podrabianą odzież. Na bluzach i kurtkach, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, bezprawnie umieszczone było logo znanej niemieckiej firmy. Wartość oryginalnych odpowiedników tych rzeczy to łącznie ponad 30 tys. złotych. Towar do obrotu wprowadzał 19-letni mieszkaniec tej gminy.  Odzież nie trafi już na rynek, została zabezpieczona do sprawy o przestępstwo gospodarcze.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

1.Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2.Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.